Wyniki wyszukiwania: 45

1 2 3 4 5

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach spełniających te kryteria wyszukiwania, skorzystaj z naszej subskrypcji.

Działki na sprzedaż

Ten rodzaj nieruchomości a w szczególności działki budowlane ponownie cieszą się większym zainteresowaniem ze strony nabywców niż to było w latach poprzednich. Spowodowane jest najprawdopodobniej chęcią budowania domów a także bezpiecznego i najprawdopodobniej najbardziej rentownego lokowania kapitału. Osoby znające rynek działek na sprzedaż potrafią osiągać takie stopy zwrotu jakich nie da się osiągnąć w przypadku mieszkań. Należy jednak uważać, gdyż nie na każdej działce da się dobrze zarobić.

Działki budowlane na sprzedaż

Pomimo zwiększonej popularności transakcji na działkach należy mieć na uwadze, że sprzedaż działek stanowi nadal mały procent wszystkich transakcji. Te nieruchomości nadal ustępują popularnościom mieszkaniom. Nadal występuje silne zainteresowanie mieszkaniem w mieście. Nieliczni także potrafią, bądź chcą się budować na własną rękę.

Działki budowlane dla deweloperów

Nieruchomości gruntowe z potencjałem deweloperskim także w ostatnich latach cieszą się większym zainteresowaniem. Działki z takim przeznaczeniem są coraz częściej sprzedawane przy współpracy z biurami nieruchomości. Wynika to z tego, że biura nieruchomości potrafią poprowadzić marketing oraz biuro sprzedaży w imieniu dewelopera odciążając go w tych czynnościach. Warto mieć na uwadze, że działki na sprzedaż, które aktualnie nie spełniają oczekiwań deweloperskich z punktu prawnego, jeśli przepisy na to pozwalają mogą zostać w ciągu kilku miesięcy odpowiednio przekształcone.

Działki na sprzedaż to najtrudniejsze transakcje dla agentów nieruchomości

Na taką tezę wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest dokumentacja oraz prawo. Podczas transakcji działki na sprzedaż trzeba dostarczyć więcej dokumentów niż w przypadku mieszkań. Na te dokumenty także trzeba często o wiele dłużej czekać. Spora część działek na sprzedaż „posiada” także ustawowe prawa pierwokupu na rzecz wybranych jednostek państwowych. W skrajnych przypadkach organizacja korzystająca z takiego prawa pierwokupu może chciać nabyć taki grunt w niżej cenie. Kolejnym czynnikiem jest fakt, że w przypadku działek oddalonych od dużych miast potencjalnych nabywców w stosunku do ilości oferowanych działek na sprzedaż jest zawsze dużo mniej. Wyjątkiem są tutaj działki na sprzedaż o nadzwyczajnych walorach przyrodniczych czy turystycznych.

Jaką agencję nieruchomości wybrać do pomocy przy sprzedaży działki?

Najlepiej wybrać takiego agenta, który zna się na działkach i je rozumie. Pośrednictwo przy sprzedaży mieszkań różni się bardzo od pośrednictwa przy sprzedazy działek. Mieszkania są łatwiejsze, więcej jest na nich chętnych i najprawdopodobniej więcej się na nich zarabia. Stąd tak niewielu pośredników angażuje się w pracę z nieruchomościami gruntowymi. Jak zawsze dużą wartość mogą mieć tutaj polecenia od znajomych. Jeśli nikt z naszych znajomych nie sprzedawał/kupował ostatnio działek w naszych okolicach to trzeba zobaczyć jak potencjalne biuro nieruchomości prezentuje działki na sprzedaż. Czy stara się wyciagnąć możliwy poterncjał działki oraz okolicy, czy robi jedynie z wysokości pasa zdjęcia pokrzyw rosnących w okolicy dając odbiorcy do zrozumienia, że jest to pole a nie działka na sprzedaż. Może wybrane agencje nieruchomości prezentują działki na kanale youtube? To właśnie te nieruchomości najbardziej lubią prezentacje w formie wideo, gdzie oprócz samej nieruchomości najbliższa okolica odgrywa niezwykle ważną rolę decydującą o atrakcyjności.

Potencjalni nabywcy jeśli nie będą zainteresowani samą działką na etapie przeglądania ofert to nie ma szans, aby poświęcili kilka godzin na przejażdżkę za miasto, aby się w tym jeszcze bardziej upewnić. Dlatego tak istotne jest przygotowanie działki oraz oferty jeszcze przed jej publikacją. Osoby chcące kupić działkę budowlaną, albo rekreacyjną często nie znają się dokładnie na wszystkich przepisach, aby odbył się pewny i bezpieczny zakup często trzeba odbyć wstępną analizę z podstawowych wytycznych geodezyjnych czy architektonicznych. Dlatego dobrze w pierwszym kontakcje z ofertą dać odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, które mogą pojawić się w przypadku konkretnej działki.

Jeśli planujesz korzystnie sprzedać swoją działkę to zapraszamy do kontaktu.