Wyniki wyszukiwania: 48

1 2 3 4 5

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach spełniających te kryteria wyszukiwania, skorzystaj z naszej subskrypcji.

Domy na sprzedaż

Domy na sprzedaż to jedna z najtrudniejszych transakcji na rynku nieruchomości. I często błędnie ta czynność jest traktowana jak sprzedaż mieszkania tylko takiego większego. Należy pamiętać, że w klasycznym przypadku dom na sprzedaż to tak naprawdę działka na sprzedaż na której posadowiony jest dom wolno stojący. Z tego powodu same formalności powodują, że należy przygotować zdecydowanie więcej aktualnych dokumentów. Dużo więcej urzędów ma w tym przypadku także coś do powiedzenia. W przypadku niektórych domów na sprzedaż są także podmioty, które mają ustawowe prawo pierwokupu. W przypadku domów na sprzedaż zdecydowanie częściej pojawiają się nieścisłości w dokumentacji w odniesieniu do stanu faktycznego. W wielu przypadkach właściciele nie są tego świadomi.

Rynek domów na sprzedaż

Rynek domów na sprzedaż jest zdecydowanie mniejszy oraz mniej dynamiczny od rynku mieszkaniowego. Nawet podczas trendów wzrostowych oraz modzie na mieszkanie w domach nadal chętnych do ich nabycia jest wielokrotnie mniej niż w przypadku mieszkań. Bardzo wyraźnie to widać na przykładzie Warszawy i okolicy. Bardzo duża ilość mieszkańców Warszawy to osoby przyjezdne, które w pierwszej kolejności wynajmują mieszkanie, aby się ulokować i poznać miasto. Po jakimś czasie nabywają mieszkanie w taki sposób, aby infrastruktura była odpowiednia do ich potrzeb. I dopiero w następnych krokach, gdy już pęd miasta zaczyna powoli męczyć zamiast cieszyć ludzie rozważają zakup domu.

Domy na sprzedaż w Warszawie

Bardzo często domy na sprzedaż w Warszawie i okolicy nie są tak wąsko szukane jak to ma miejsce podczas mieszkań na sprzedaż, gdzie poszukujący ograniczają się często do 1-2 dzielnic sąsiadujących ze sobą. Często osoby poszukujące domu szukają na odcinku 20 km.

Przygotowanie domu na sprzedaż

Analizując rynek domów na sprzedaż mamy świadomość, że trzeba zdecydowanie więcej pracy wykonać już na etapie przygotowania oferty, aby potencjalnych kupujących przekonać do wizyty na żywo. Wynika to z tego, że taka wizyta wraz z obustronnym dojazdem potrafi zająć pół dnia i ludzie niechętnie chcą tracić swój czas jeśli na etapie przeglądania ofert domów na sprzedaż w internecie nie zostaną w odpowiedni sposób zachęceni. To jest w pełni zrozumiałe. Ciężko oczekiwać, że prezentowany dom na sprzedaż nagle na żywo nas oczaruje, gdy nie zrobił tego w internecie czyli w medium w którym potrafimy coraz podejmować decyzje zakupowe.

Sprzedając dom warto mieć strategię

Ustalając skuteczną strategię domu na sprzedaż należy ją zaplanować od pierwszych czynności przygotowawczych, aż po końcowe negocjacje. Trzeba mieć na uwadze, że potencjalnych oglądających domy na sprzedaż jest zawsze mniej niż w przypadku mieszkań na sprzedaż. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie oraz profesjonalizm w przypadku każdej prezentacji. W przypadku domów na sprzedaż nigdy nie wiemy ile ich będzie i wychodzenie z założenia, że "jak nie Ci to inni" może prowadzić do braku kalorycznych ofert zakupu.

Domy na sprzedaż z biurem nieruchomości

Jako butikowe biuro nieruchomości w Warszawie podchodzimy do każdej oferty domu na sprzedaż w sposób indywidualny. Opieramy się przy tym bardzo silnej analizie oraz aktualnym sygnałom od poszukujących. Są to dane do których mamy dostęp dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wolumenom transakcji a także nowoczesnym narzędziom marketingowym. Czasami dobrze przemyślane niewielkie zmiany robią wielkie różnice.